Novinky

LED 2018

Již tradičně si Vás dovolujeme pozvat na specializační kurz záchrany na zamrzlých vodních plochách "LED 2018"

Pozvánka v příloze, přihlášky pak nejlépe cestou Události na FB VZS ČČK

Reportáž RTM+ z minulého ročníku naleznete na https://www.youtube.com/watch?v=6PvuW3qw2G4 v 6:33

Kategorie: 

Záchranka na Facebooku

Liberec (11.1. 2018) - Ve znamení sedmi jedniček – tedy 11.1. v 11:11 hodin spustila liberecká záchranka své nové facebookové stránky. Na sociálních sítích ji nyní lidé najdou pod profilem Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje, p.o. Na něm naleznou informace o činnosti záchranky, zajímavosti z akcí a ze života těch, kdo každý den vyjíždějí na pomoc druhým.

Budoucí záchranáři z TUL absolvovali praktickou výuku na základně LZS Liberec

Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje p. o. se již třetím rokem podílí na výuce budoucích záchranářů na Fakultě zdravotnických studií na TUL. Na přelomu roku se studenti třetího ročníku oboru zdravotnický záchranář zúčastnili teoretické i praktické výuky se záchranáři a piloty LZS Liberec. V několika učebních blocích se dozvěděli informace o fungování a financování LZS v České republice, o používané technice či výcviku posádek HEMS. V praktické části, která proběhla na základně LZS na libereckém letišti, si studenti prohlédli vrtulník, přístroje, zdravotnické vybavení a pomůcky.

Kategorie: 

1. vydání - Bulletin vzdělavatelů ZZS

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

po usilovné práci zaměstnanců Vzdělávacích a výcvikových středisek ZZS z celé České republiky Vám mohu představit - Bulletin vzdělavatelů ZZS. V tomto periodiku se Vám budeme snažit 2x ročně shrnout to nejpodstatnější z odborných zdravotnických časopisů za uplynulé období. Jde o odkazy na zajímavé články, které by se mohly každému z nás hodit.

V 1. vydání jde o sumář abstrakt, výtahů z odborných článků, zajímavostí apod.

Prosím tedy, nahlédněte odkaz viz. níže. Pokud se nám v rámci ankety vyjádříte k publikaci, budeme velice vděční.

Kategorie: 

Návštěva hejtmana na základně v Rokytnici nad Jizerou

Ve středu 13. 12. 2017 zavítal hejtman Martin Půta během svých tradičních návštěv regionu do Rokytnice nad Jizerou. Mimo jiné zde v odpoledních hodinách navštívil také výjezdovou základnu zdravotnické záchranné služby. Společně s rokytnickým starostou Ing. Petrem Matyášem, ředitelem ZZS LK p. o. MUDr. Luďkem Kramářem, MBA a provozně technickým náměstkem Ing. Jozefem Zlevským si prohlédl stávající stanoviště zdejší výjezdové skupiny a prodiskutovali plánovanou výstavbu základny nové. Ta by měla být v Rokytnici dokončena a uvedena do provozu v roce 2019.

Kategorie: 

Stránky